Avaleht / Kutseharidus / Kutsemeistrivõistlused

Kutsemeistrivõistlused

SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis, samuti valmistab noori ette rahvusvahelisteks kutsemeistrivõistlusteks EuroSkills ja WorldSkills. SA Innove on rahvusvahelisi võistlusi korraldavate organisatsioonide ametlik esindaja Eestis.

488069_465383000184585_2017741727_n.jpg

Kutsemeistrivõistlused on erinevate erialade kutseõppurite proovikivi. Võistlustel selguvad parimad, kus arvesse lähevad kiirus, täpsus ning omandatud teoreetiliste ja praktiliste teadmiste kasutamine. Eestisiseste kutsevõistluste paremikul on sageli võimalus minna võistlema välismaale. Teisalt pakuvad võistlused huvilistele võimaluse tutvuda erinevate ametitega ja näha oma silmaga, kuidas noored meistrid oma tööd teevad. Lisaks on kutsevõistlused kohaks, kus tööandjad saavad tutvuda tulevaste noorte meistritega.

Siit alajaotusest leiate juba toimunud kutsemeistrivõistlused, järgmiste võistluste ajakava ja infot rahvusvahelistest kutsevõistlustest.

Kutsemeistrivõistlustega tegeleb SA Innove kutsehariduse kvaliteedi ja info keskus ning noorte kutsemeistrivõistluste süsteem Eestis käivitus Euroopa Sotsiaalfondi toel.